Wigilia 2018 po ĹlÄ sku czyli Kabaret MĹodych PanĂłw ze swoimi przyjaciĂłĹmi ĹwiÄtuje, kolÄduje, raduje siÄ - nawet z MikoĹajkiem i Buchalikami!
Policjanci oraz KsiÄĹźa to przedstawiciele specyficznych grup spoĹecznych, wobec ktĂłrych jedni paĹajÄ uczuciem nienawiĹci drudzy uczuciem uwielbienia, a jeszcze inny sÄ normalni :-) Nie moĹźna oceniaÄ czĹowieka moi drodzy po kolorze skĂłry, pĹci, majÄtnoĹci czy wykonywanym zawodzie. Wszystko zaleĹźy od czĹowieka ! Wszystkich powinno siÄ rĂłwnieĹź niezaleĹźnie od wielu czynnikĂłw traktowaÄ rĂłwno i jeĹźeli policja zatrzymuje ksiÄdza, ktĂłry dopuĹciĹ siÄ przewinienia, wykroczenia czy przestÄpstwa to nie ma mowy o taryfie uglowej. No wĹaĹnie, ale to teoria albo wrÄcz moja filozofia, lecz czy w prawdziwym Ĺźyciu rĂłwnieĹź tak jest ?
Wspolny skecz KabaretĂłw SkeczĂłw MÄczÄ cych oraz MĹodych PanĂłw z okazji urodzin Piotra BaĹtroczyka, w ktĂłrym mamy doczynienia z drogĂłwkÄ , ktĂłra zatrzymuje pierw Jacka KrzynĂłwka, a potem Piotrusia BaĹtroczyka. Trzeba przyznaÄ, Ĺźe dla owych policjantĂłw to bardzo ciekawy zestaw zatrzymanych.
Ăw skecz przedstawia nam scenkÄ, w ktĂłrej policjanci zatrzymujÄ kompletnie zalanych goĹci, ktĂłrzy rzecz jasna mimo tego, Ĺźe ledwo stojÄ na nogach - prowadzili samochĂłd. Na szczÄĹcie jest to tylko skecz, ale nie jest tajemnicÄ , Ĺźe takie wydarzenia majÄ miejsce w rzeczywistoĹci nas otaczajÄ cej.
Ostatnio Tomek Adamek zostaĹ zĹapany na jeĹşdzie po pijoku na skutek czego doprowadziĹ do wypadku drogowego. A taki z niego Tomaszek ĹwiÄtoszek - zawsze w wywiadach opowiada jaki to jest poboĹźny itd., a tu taki zonk. I nie chodzi o to, Ĺźe sobie chlapnÄ Ĺ czy jechaĹby samochodem po 1 piwie, bo nie oszukujmy siÄ - to zdarza siÄ niejednemu. Problem w tym, Ĺźe taki niby to ĹwiÄtoszek w ten sposĂłb spowodowaĹ tak duĹźe zagroĹźenie dla innych na drodze. Co gdyby kogoĹ zabiĹ ?
WspaniaĹe Ĺźony cudownych polskich piĹkarzy noĹźnych!
Panowie z kabaretu MĹodych PanĂłw po raz kolejny wcielajÄ siÄ w rolÄ policjantĂłw - mĹodego i tego drugiego. W tym skeczu nasi dzielni stróşe prawa spotykajÄ na swojej drodze zagranicznych turystĂłw, z ktĂłrymi majÄ ciÄĹźko siÄ dogadaÄ. A wszystko to z powodĂłw jÄzykowych :)
Skecz znany rĂłwnieĹź jako Misiaki i Negatyw opowiadajÄ cy o GĂłralu i jego czarnoskurym synu, ktĂłrzy zwiedzajÄ nasz piÄkny kraj - PolskÄ z okazji odwiedzin wspomnianego syna u swego Ojca. Podczas tej wyprawy PanĂłw zatrzymaĹa nasza sĹuĹźba mundurowa czyli policja, ktĂłra byĹa nieĹşle zdziwiona, Ĺźe Ăłw gĂłral ma takowego syna, ktĂłrego zabraĹ np. na Ĺźubry i potem musiaĹ go nieĹÄ :) Skecz zostaĹ wykonany podczas 17 festiwalu kabaretowego w Koszalinie 2011.
Skecz znany rĂłwnieĹź jako RozmĂłwki Polsko-Zagraniczne, ktĂłry MĹodzi Panowie wykonali podczas kabaretonu w MrÄ gowie w 2011 roku.
Skecz o wilkiej orkiestrze budĹźetowej pomocy czyli koszenie polakĂłw z kasy, wyzysk przez paĹstwo rudego kĹamcy, interes fotoradarowy vincynta i takie tam róşne.... polska rzeczywistoĹÄ w obiektywie owsika w okularach o czerwonej ramce :) !
PaĹstwo Polskie to straszne biudusie. Tzn. bidusiami sÄ zwykli obywatele, a politycy siedzÄ przy korycie i wydajÄ nasze pieniÄ dze na drogie wina, zegarki i garnitury dla Ĺźony premiera Tuska. Do tego kupa biurokracji, afery i przekrÄty.... brawo Donek - mamy drugÄ IrlandiÄ, ale jak stÄ d spier...limy. Ale przydaĹoby siÄ jeszcze trochÄ kasy od obywatelii nazbieraÄ wiÄc ruszyla akcja z fotoradarami i karaniem mandatami przez policjÄ i straĹź miejskÄ za co tylko sÄ da. Ale to maĹo ! No to trzeba zorganizowaÄ coĹ na wzĂłr Wielkiej Orkiestry ĹwiÄ tecznej Pomocy aby ludziom ĹźyĹo siÄ gorzej, a politycy i inne urzÄdasy mogli pĹawiÄ siÄ w luksusie i dalej dymaÄ PolakĂłw.
DwĂłch panĂłw policjantĂłw byĹo partnerami w pracy przez wiele wiele lat. Jednak z racji róşnicy wieku nadszedĹ moment - nadejszĹa wiekopomna chwila, w ktĂłrej starszy kolega udaĹ siÄ na zasĹuĹźony odpoczynek czyli policyjnÄ emeryturÄ, ktĂłra w porĂłwnaniu z emeryturÄ normalnego Polaka jest naprawdÄ niezĹa. Ale czy to pozwala mu ĹamaÄ przepisy ? Czy dawny kolega puĹci bokiem albo bÄ kiem jego bydlÄce zachowanie na drodze :) ?
WspĂłlny skecz Kabaretu MĹodych PanĂłw i Ani Mru Mru o tematyce smerfowej czyli policyjnej !
Ani Mru Mru wraz z Kabaretem MĹodych PanĂłw przygotowali skecz zwiÄ zany z policyjnÄ obĹawÄ !