Kabarety, Stand-Up

Kabarety i Stand-up


Artykuły dotyczące kabaretu i Stand-Upu

Najpopularniejsze, najlepsze skecze kabaretowe w 2017 roku!

Kontynuując tradycję naszego serwisu prezentujemy Kabaretowe Top 20 2017 czyli 20 skeczy, filmików, stand-upów, które w minionym już roku 2017 cieszyły się największą popularnością w naszym serwisie. Warto zaznaczyć, że nasz serwis jest odporny na proste nabijanie odsłon danego filmiku, dzięki czemu wyniki w dużym stopniu są rzetelne.

Najpopularniejsze, najlepsze skecze kabaretowe 2016!

Kontynuując tradycję naszego serwisu prezentujemy Kabaretowe Top 20 2016 czyli 20 skeczy, filmików, stand-upów, które w minionym już roku 2016 cieszyły się największą popularnością w naszym serwisie. Warto zaznaczyć, że nasz serwis jest odporny na proste nabijanie odsłon danego filmiku, dzięki czemu wyniki w dużym stopniu są rzetelne.

Najpopularniejsze skecze w 2015 roku!

Nastał rok 2016, a z nim czas na podsumowanie popularności skeczy w naszym serwisie, który z radościa dostarcza Wam co kilka dni świeżą porcję kabaretowych skeczy, śmiesznych filmików, występów stand-uperów, komików. Nie traćmy więc czasu - zaczynamy, oto lista 20 najpopularniejszych skeczy w 2015 roku!

Rybnicki Ryjek – kabarety w wyjątkowym wydaniu. Jaki będzie Ryjek 2014?

Nie ma chyba w naszym kraju fana kabaretów, który nie słyszałby o Ryjku. Jednakże w myśl zasady „Opowiem Wam bajkę. Znacie? No to posłuchajcie!” warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Jest to bowiem impreza posiadająca swój własny, niepowtarzalny charakter, a także co roku gwarantują rozrywkę kabaretową na najwyższym poziomie.

Rozpad Kabaretu Limo

22 Kwietnia 2014 dokładnie w południe niczym na Dzikim Zachodzie Kabaret Limo poinformował za pomocą Facebooka (https://www.facebook.com/SuperKabarety/posts/664956526908315), że nadszedł czas zakończenia ich wspólnej i na pewno błyskotliwej kariery kabaretowej w Polsce, a i pewnie poniekąd na świecie. Mnie osobiście bardzo zasmuciła wiadomość, bo bardzo lubię twórczość Limo i nawet ich ostatnie skecze potwierdzały, że są w dobrej formie. Z drugiej strony trzeba ich szanować, bo skoro zdecydowali się na taki krok to widocznie miało to sens, widocznie tego potrzebowali żeby być szczęśliwym i realizować się dalej, rozwijać.

Absurdalia 2012 i Przegląd Kabaretowy

Oto mamy rok 2012, który wg niektórych źródeł ma być tym ostatnim w dziejach Ziemi. I gdyby tego było mało, każdego dnia jesteśmy bombardowani absurdami z rodzimego podwórka. W tym kraju, dla przykładu z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.

Ludzie gonią w jakimś chorym wyścigu szczurów, a Ci którzy nie gonią stają się marionetkami w rękach innych. Naszym towarem eksportowym miała być Doda, ale jej nie wyszło. Możemy się pochwalić odpowiedniczkami sióstr Hilton, bo my przecież mamy siostry Grycan - dziedziczki lodowego królestwa. Kraj, z którego część ludzi uciekła w poszukiwaniu lepszego życia, a premier próbuje przekonać nas do przedłużenia wieku emerytalnego jednocześnie pozbywając się fotografa na rok przed jego okresem ochronnym. Absurdy rażące jak blask neonów w Las Vegas uprzykrzają nam życie każdego dnia.

I trzeba sobie dać jakoś z tym radę, tylko jak?

Magda Stużyńska nową postacią w Kabarecie Moralnego Niepokoju

Jak informuje niejaki biały włochaty zwierzak czyli plotkarskie cudo grupy o2 - pudelek.pl nową kobietą w składzie Kabaretu Moralnego Niepokoju (co prawda tymczasowo) została Magdalena Stużyńska znana pewnie niejednej postaci z Was jako... Marcysia ze Złotopolskich. Zdziwieni ? Mi jakoś specjalnie postać Agaty Załęckiej nie za bardzo pasowała do kabaretu, a szczególnie do tak elitarnego składu jakim są Moralni. Ale z drugiej strony nie jest łatwo nagle znaleźć się w takim doborowym towarzystwie i próbować zastąpić niesamowitą Kasię Pakosińską. Jak da radę sobie Magda ? I tak właściwie czy ta wiadomość jest prawdziwa ?

Kabarety w telewizji - zawsze aktualna ramówka

Pewnie nie jeden raz ktoś z Was zastanawiał się kiedy w telewizji poleci jakiś kabaret, program kabaretowy. A może wręcz zdarzyło się Wam, że z roztargnienia czy też niewiedzy przegapiliście transmisję widowiska kabaretowego, festiwalu satyrycznego, kabaretonu. Można oczywiście oglądnąć powtórkę o ile takowa ma miejsce czy też poszukać kopii na Youtube bądź serwisach warezowych, torrentaach.

Postanowiliśmy jednak wyjść na przeciw wszelkiego rodzaju takim sytuacjom i na bieżąco prezentować specjalnie dla Was [zresztą ba! My też na tym skorzystamy :-)] repertuar, ramówkę czy wręcz program telewizyjny obejmujący wszelkiego rodzaju programy związane z kabaretem.

Kabaretowa Noc Listopadowa 2011

Drodzy Internauci - nie zapomnijcie dziś o 21.15 włączyć telewizora i ustawić kanał 2 Telewizji Polskiej. Żebyście nie musieli szukać teraz po serwisach lub czasopismach z programem telewizyjnym od razu zdradzę, że to właśnie dziś transmitowana będzie Kabaretowa Noc Listopadowa. Jak można przeczytać w serwisie tv.wp.pl "Przygotowane przez Kabaret Moralnego Niepokoju widowisko, którego tematem jest polskość i patriotyzm. Skecze oraz scenki autorstwa Roberta Górskiego są związane z legendarnym filmem Marka Piwowskiego "Rejs". Udział w programie potwierdzili m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Jerzy Kryszak, Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru, kabaret Jurki oraz kabaret Hrabi. Zaproszony został także Stanisław Tym.". Nie przegapcie !

Ponadto w związku z dzisiejszym dniem, świętem jakie mamy polecam 2 skecze, a właściwie jeden w dwóch wersjach - chodzi oczywiście o Sondę Neo-nówki - wersja 1 oraz wersja 2.

Weekend z Dańcem ?!

Pamiętam jak dziś wakacje w Czchowie lat temu hmm będzie z 15 - byłem wtedy małym pyrtkiem :) I tam właśnie swój występ miał Marcin Daniec, a wszyscy ekscytowali się tym wydarzeniem. Pamiętam również bardzo dobrze, że bilety kosztowały 10 zł i wówczas było to dość sporo, no ale artysta pierwszej klasy. Ale najbardziej utkwiło mi w pamięci to, że za cholerę nie mogłem skojarzyć kto to jest ten Daniec i moja ciocia Bożena usilnie próbowała mi przybliżyć jego postać przypominając różne hasełka, wypowiedzi czy zachowanie - gestykulując w Dańcowy sposób. Niestety mój umysł się nie rozjaśnił.

Dziś wstyd byłoby się przyznać każdemu kto uważa się za fana Polskiej Sceny Kabaretowej, że nie wiem kim jest nasz bohater. Dlaczego w ogólę o tym piszę ? Właściwie to wzięło mnie wczoraj masakrycznie na jego skecze i po raz kolejny oglądnąłem ich bardzo wiele, jednocześnie brakujące dodając do naszego kabaretowego serwisu. Tak więc wszystkim gorąco polecam skecze Marcina Dańca.

Dlaczego Kasia Pakosińska odeszła z Kabaretu Moralnego Niepokoju ?

Jak pewnie wielu z Was wie jakiś czas temu ze składu Moralnych odeszła niezwykle sympatyczna Katarzyna Pakosińska, co dla niejednego z początku mogło wydawać się plotką i totalnym absurdem. Niestety po czasie okazało się, że faktycznie Moralniacy zmienili skład, a w miejsce Pakosy wskoczyła Agata Załęcka (którą de fakto możecie kojarzyć z ról filmowych). Nie mam oczywiście nic przeciwko Pani Agacie, ale Kasia Pakosińska była/jest tak charakterystyczną, sympatyczną osobą, która w składzie KMN była sztandarem niejednego skeczu, że nowa członkini ma przed sobą bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Wróćmy jednak do tematu tego newsa, artykułu - zachęcamy do przeczytania rozmowy, wywiadu z Pakosą, w którym mówi o sobie, swoich planach oraz dlaczego odeszła z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Z cyklu wspomnienia - Neo-Nówka w Bielsku-Białej

Muszę Wam powiedzieć, że kabaret Neo-nówka zaraz za Moralnymi jest chyba moim ulubionym kabaretem. W marcu tego roku (tj. 2011) pojawili się w Bielsku Białej więc w mojej ścisłej okolicy. Co prawda Bielsko jeśli chodzi o występy kabaretowe jakieś zacofane nie jest, ale też z racji, że jednak cudów nie ma - wiedziałem, że tego występu przegapić nie mogę.

Muszę przyznać, że początkowo poczułem pewien niesmak, bo wychodziło, że trwający niecałą godzinkę występ już się kończy, a przecież to nie jest jakaś oszałamiająca liczba czasowa zwłaszcza, że bilety nie kosztowały 10 zł tylko bodajże około 50-ciu. Na całe szczęście (bo już miałem strzelać do ludzi, zdetonować bombę albo puścić mega qrwa bąka!) cały występ ładnie się rozrósł z racji iluś tam bisów :) Uwielbiam Neonówków, ale muszą jendak krytycznie stwierdzić, że w mojej ocenie skecz o Bogu i Polakach znany również jako Niebo był trochę niepotrzebnie i sztucznie przeciągany, naciągany i w ogól przekombinowany. Ale trzeba też przyznać, że Panowie z Neonówki jeśli chodzi o wspomniany skecz postawili sobie bardzo wysoką poprzeczę poprzez najbardziej znaną wersję tego skeczu, w której dochodzi do niesamowitej improwizacji - przynajmniej tak to wygląda, ale w szczegóły nie wnikajmy.

Może się wydwać, że narzekałem, że jestem niezadowolony itd., ale chciałem po prostu pokazać, że swoje oceny, wypowiedzi mogą być obiektywne. Co by nie było kabaret Neo-nówka jest dla mnie świetny i Panowie Żurek, Gawiński i Bielecki stanowią wprost zajebisty kabaretowy zespół !

Robert Górski w nowej roli ?

Nie ma w Polsce człowieka interesującego się sceną kabaretową i statyryczną, który nie znałby postacii Roberta Górskiego z kabaretu Moralnego Niepokoju. Człowiek ten mimo tego, że podobno się jąka potrafi rozbawić każdego wypowiedziami, postawą, gestem, mimiką twarzy czy też samym pokazaniem facjaty. Mało kto wie, że poza twórczością Moralnych Góral jest autorem wielu "zewnętrznych" skeczy, monologów, scenariuszy festiwali kabaretowych - kabaretonów czy np. popularnego niegdyś Maratonu Uśmiechu (tak tak Czajka, Manuela i te sprawy), do którego pisywał (scenariusze w sensie) jak głosi Wikipedyja wraz z Adamem Małczykiem z Formacji Chatelet. Ostatnimi czasy słuchałem również wielu jego komentarzy sytuacji w kraju czy na świecie, które wygłaszał w radiu Maryja. Oczywiście chodziło mi o RMF FM.

To tyle z bardziej oficjalnych wieści, a tak luźniej to muszę powiedzieć, że od czasu kiedy pierwszy raz obejrzałem bibliotekę to zwyczajnie wiedziałem, że tych dwóch gości w sensie Góralus i Cieślakus są ostro porąbani i będą moimi ulubionymi postaciami na polskiej scenie kabaretowej. Od tego czasu pojawiło się kilku równie zakręconych kosmitów jak choćby Roman Żurek z Neo-nówki, ale Panowie z Moralnych ciągle dają radę.

A teraz przejdźmy do płęty, płenty, pointy, puenty czy jak to się tam pisze (można sobie wybrać - gratis jest) - wczoraj udając się do sklepu z artykułami pierwszej konieczności do życia nagle osłupiałem, bo zobaczyłem Roberta Górskiego na jednej z półek. Kurde ba było ich więcej ! No może nie był to do końca Góral, ale coś co od razu się z nim skojarzyło... :-)

Stat4u